O nas

Firma  AUTO-FORM powstała w 1974 roku.

Na przełomie lat dziewięćdziesiątych właściciel firmy Pan Jerzy Kuc opracował koncepcję adaptacji samochodów osobowych marki Polonez na ambulanse sanitarne. Wraz z pracownikiem Panem Romanem Pietrzykiem – będącym wielokrotnym mistrzem Polski w modelach latających, stworzyli własną konstrukcję przedłużenia i podwyższenia samochodu do pełnienia potrzeb karetki sanitarnej. Był to przełomowy moment w historii firmy, której podstawą działalności stała się produkcja ambulansów sanitarnych.

Od roku 1995 oprócz samochodu marki Polonez firma zaczęła produkować ambulanse również na samochodach innych marek. Początkowo była to Toyota Hiace, następnie Peugeot Boxer, Renault Master i Mercedes-Benz.

Obecnie firma wykonuje zabudowy głównie na samochodach marki Mercedes-Benz, Renault, Volkswagen oraz Opel.

Firma posiada certyfikaty potwierdzające przynależność do programów partnerskich VANPARTNER oraz RENAULT SAS.

Od ponad trzydziestu lat firma AUTO-FORM dostarcza ambulanse sanitarne do polskich szpitali, pogotowi ratunkowych oraz innych jednostek medycznych. Dzięki stałemu kontaktowi z Klientami oraz wdrażanym innowacjom, udało się wprowadzić wiele nowatorskich rozwiązań, które na dzień dzisiejszy są już standardem wśród polskiego taboru karetek.

Firma AUTO-FORM jest obecna także na rynkach zagranicznych i stale produkuje ambulanse do takich krajów jak Francja, Litwa czy Słowacja. Może się poszczycić również realizacjami dla niezwykle wymagających Klientów w takich krajach jak Szwajcaria, Finlandia, Szwecja, Jordania czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Po latach działalności w Mysłowicach, w 2018 roku AUTO-FORM przeniosło siedzibę firmy do Sosnowca, do nowoczesnego budynku przy ul. Inwestycyjnej 5. W tym samym roku został wdrożony dedykowany dla firmy system informatyczny Ambulance Service, którego sfinansowanie udało się dzięki pozyskaniu środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (więcej w zakładce Projekty EU).Jerzy Kuc

„Ciągłe dążenie do ulepszania produkowanych ambulansów oraz wdrażanie nowych pomysłów pozwoliło nam z czteroosobowej firmy stać się wiodącym producentem ambulansów w Polsce. Priorytetem w działalności naszej firmy jest produkowanie ambulansów medycznych w taki sposób, aby spełniać oczekiwania Użytkowników oraz gwarantować im najwyższy standard pracy.”